STRONA GŁÓWNA

BIOGRAFIA

DYSKOGRAFIA

TEKSTY

FOTOGRAFIE

WYWIADY

INFORMACJE
"TVP"
<<<powrót

MULTIMEDIA

KSIĘGA GOŚCI

CHAT

SONDA

KONTAKT

 

Grzegorz Ciechowski: Wspomnienia

Kora Jackowska, wokalistka grupy Manaam, wspomina Grzegorza Ciechowskiego - Grzegorz wkraczał w ten rok z wielkimi planami.

- Wiedział, że w marcu ukaże się jego nowa płyta, narodzi się dziecko. I nagle go zabrakło. To będą dla nas bardzo smutne święta - powiedziała PAP Kora Jackowska.

Kora wspomina Grzegorza Ciechowskiego jako wspaniałego kolegę, perfekcjonistę, świetnego muzyka, poetę, troskliwego ojca. Zaznacza, że był przykładem zdrowia, człowiekiem wysportowanym, o świetnej kondycji.

- Jeszcze niedawno widzieliśmy się z Grzesiem podczas tysięcznego nagrania listy przebojów Trójki. Był okazem zdrowia, podziwialiśmy jego muskulaturę. Uprawiał sport, nie palił papierosów, dbał o siebie. Miał rodzinę, dla której chciał żyć, dla której pracował. To grom z jasnego nieba, wielka, wielka żałość - powiedziała Kora Jackowska.

Gitarzysta Jacek Królik, który współpracował z Ciechowskim, mówi - Jeszcze dwa dni temu rozmawialiśmy o nowym wspólnym projekcie, nad która mieliśmy pracować wspólnie z Grzegorzem.  Jego śmierć to niespodziewana, niezwykle dotkliwa strata. Grzegorz Ciechowski był w moim życiu osobą bardzo ważną - to on dostrzegł we mnie, jako w bardzo młodym człowieku, potencjał twórczy i zaprosił mnie do współpracy.

- Dla mnie wkład Grzegorza Ciechowskiego w historię polskiego rocka jest nie do przecenienia. Wszystko co robił - i jako kompozytor, wykonawca, autor tekstów czy wreszcie producent nosiło w sobie piętno jego osobowości, było wyraziste i ważne. Był aktywny na tak wielu polach. Osobiście postrzegałem go jako wiecznego kreatora, człowieka, który z upływem lat ma wciąż wiele do powiedzenia. Jego niespodziewana, nagła śmierć jest dla wszystkich wielką stratą - wspomina Jacek Królik.

Grzegorz Ciechowski zmarł na serce 22 grudnia 2001 roku. Było kompozytorem, autorem tekstów, liderem legendarnej formacji Republika. Wydawał również płyty jako Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa. Współpracował z młodymi muzykami i wspierał nowe talenty - m.in. Justynę Steczkowską. Skomponował też muzykę do wielu filmów reklamowych oraz fabularnych: "Zero życia", "Obywatel Świata", "Stan strachu" i ostatnio do "Wiedźmina".


początek strony